W góry dziś lepiej nie wychodzić! Jest niebezpiecznie!

Od kilku dni Tatry są skąpane w deszczu. Dziś znowu będzie padać. Oznacza to jedno – szlaki są mokre, śliskie, na odcinkach leśnych błotniste, a górskie potoki to teraz rwące rzeki, które podtapiają szlaki. Warunki są skrajnie niebezpiecznie i lepiej w góry nie wychodzić. 

Jak informują na swoim fanpagu TOPR-owcy, czwartkowa pogoda nie oszczędziła ratowników i w ekstremalnie niekorzystnych warunkach udzielali pomocy w rejonie Giewontu.

19 lipca w samo południe do centrali dotarło zgłoszenie kontuzji nogi pod Siodłową Turnią. Ratownicy dotarli do oczekującej na pomoc turystki Doliną Małej Łąki. Ze względu na bardzo złe warunki w dolinie, postanowiono ewakuować turystkę przez Wyżnią Kondracką Przełęcz do Doliny Kondratowej. Po prawie 5 godzinach udało się turystkę bezpiecznie przetransportować do szpitala.

Internauci chwalą dzielnych ratowników i ganią nierozsądek, ludzi, którzy mimo ekstremalnie złych warunków wychodzą w góry.

 – Nie rozumiem ludzi, którzy widząc takie warunki pogodowe wychodzą w góry. Skrajna nieodpowiedzialność i narażanie innych na niebezpieczeństwo podkreślają internauci Jak można być tak pozbawionym wyobraźni, żeby pchać się na Giewont w takich warunkach?  Rozumiem, że czasem złapie kogoś w górach burza, która przyszła nagle, ale na litość boską przecież pada od kilku dni! czytamy w kolejnych komentarzach.

O utrudnieniach i zamkniętych szlakach przeczytacie poniżej.

W Tatrach zrobiło się groźnie!

fot. K.Starnawski FB TOPR

WieleLiter.pl