Zabierz mnie na spacer

Piękna pogoda zachęca do spacerów. A może zabierzecie ze sobą psa ze schroniska? Kto wie może przy okazji zyskacie przyjaciela na całe życie?

W schroniskach żyje wiele psów. Oczywiście, mają fachową opiekę, dach nad głową i pełną michę. Ale one nadal są głodne… miłości i zainteresowania. Pracownicy mają wiele zwierząt pod swoją opieką i nie są w stanie poświęcić każdemu z nich tyle czasu, aby zaspokoić również ich potrzeby emocjonalne. 

W tym momencie możecie pomóc Wy! Na stronach lokalnych schronisk znajdziecie informacje kiedy organizowane są spacery i na jakich zasadach. Korzyść jest obopólna. Psiaki wyrwą się za krat, zażyją trochę ruchu, a przy okazji zwiększą swoją szansę na adopcję. Dzięki wyjściom na zewnątrz nauczą się bowiem chodzić na smyczy czy przestaną bać się samochodów, innych zwierząt i ludzi. Przekonają się, że człowiek to dobry towarzysz. A nie dla wszystkich schroniskowych psów jest to oczywiste.  

A dla Was spacer z tak uroczym towarzyszem to będzie przecież sama przyjemność i czysta radość. A może przy okazji stwierdzicie, że nie możecie się rozstać i tak oto pies zyska nowy dom, a Wy przyjaciela na całe życie. :-)

fot.  FB Celestyniaki – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie

 

Porzucane są nie tylko psy

 

WieleLiter.pl