Akcja do ostatniego śmiecia

– Idziesz do lasu na spacer, randkę, grzyby, piknik, czy z psem – zabierz przy okazji ze sobą z lasu 5 śmieci. Wyrzuć je do leśnego, swojego czy publicznego śmietnika –  zachęcają leśnicy. Sami dają dobry przykład, a przy okazji pokazują, że mają dystans do siebie i poczucie humoru, nawet w przykrej kwestii śmiecenia. A Wy przyłączycie się do akcji #Zabierz5ZLasu ?

Wczoraj pisaliśmy o akcji zbierania śmieci, do której w nietypowy sposób zachęcało Nadleśnictwo Toruń.

Niech sprzątanie stanie się modne

– Widzimy, że tak jak nasz, latem Wasz wzrok przyciąga golizna “modelki” , czyli pozostając w wakacyjnych rytmach, dziś zebraliśmy imprezową piątkę. Jest piwko, winko, wódeczka, zagryzka i zapitka no i obowiązkowa kultowa pianka do golenia – sznyt musi być… Plastik, szkło , aluminium… dla każdego coś wyjątkowego. My naszą 5 już dzisiaj mamy  – czytamy na profilu facebookowym Nadleśnictwa Toruń. 

Jak dodają tamtejsi leśnicy w rozmowie z reporterką WieleLiter.pl, akcja nabiera rozmachu. Przeszła ich najśmieszniejsze oczekiwania i mają nadzieję, że trwać będzie do ostatniego śmiecia!

 

Kolejni leśnicy poszli w ich ślady. Była już “modelka”, jest i pan w krawacie.

 – Nasz kolega bardzo poważnie potraktował akcję #Zabierz5zLasu (włożył nawet krawat) i wybrał się do lasu na spacer z córką 👨‍👧 Wyszedł bogatszy o #rower, który mógł od razu potraktować WD-40. Przepił sprawę wodą (gazowaną) i oczywiście wyniósł wszystkie “dary lasu” z lasu :)  – czytamy na profilu FB  Nadleśnictwa Tuszyma· 

 – Być może ktoś, kto porzuca sedes w lesie chce zszokować, skłonić do refleksji, uważa to za pewnego rodzaju sztukę, a siebie za artystę na miarę XXI wieku?  pisze z kolei na swoim profilu Nadleśnictwo Szubin.

 

W akcję włączył się nawet knyszyński Leszy, czyli pan lasu i władca tamtejszych zwierząt, który nie kryje swojej dezaprobaty dla osób, które śmiecą. 

 – Jest niezadowolony. Niezadowolony to mało powiedziane…  Odpadów w lasach jest o wiele za dużo, sam tych śmieci przecież nie pozbiera. Ten pradawny opiekun lasu ma lepsze rzeczy do roboty niż zbieranie śmieci…   informuje Nadleśnictwo Knyszyn. 

 

Akcja jest ogólnopolska i wszyscy chętni do zrobienia czegoś dobrego mogą się przyłączyć, pokazując swoje zdjęcia z odpowiednim hasztagiem #Zabierz5ZLasu. To jak, pomożecie?

Akcja zbierania śmieci! Przyłączysz się?

WieleLiter.pl