Nietypowy pasażer na gapę – zamiast latać, wolał jechać! ;-)

Choć nietoperze  potrafią przelecieć do 3 tysięcy kilometrów, to czasami  bywają leniwe i nie mają ochoty latać ;-) Tak było z pewnym nietoperzem z Torunia, który liczył na darmową przejażdżkę – skulił się przy lusterku samochodu i czekał, ale… się nie doczekał. Jego podróżnicze zapędy ukrócił toruński Ekopatrol.

Do nietypowego zdarzenia doszło w samo południe 24 sierpnia 2018 roku. Dyżurny Straży Miejskiej w Toruniu odebrał zgłoszenie od mieszkańca naszego miasta, że na niebieskiej Hondzie przy ośrodku rehabilitacyjnym na osiedlu Rubinkowo znajduje się nietoperz. Skierowany na miejsce patrol eko zastał skulonego przy lusterku pojazdu ssaka. Odłowiony zwierzak został przewieziony w środowisko naturalne i wypuszczony na wolność – relacjonuje rzecznik toruńskiej Straży Miejskiej Jarosław Paralusz.

Kilka dni temu pisaliśmy o pewnej warszawiance, której  do mieszkania przy ulicy Smolnej wleciało… trzydzieści nietoperzy! To była ekstremalna sytuacja i w takich przypadkach potrzebna jest szczególna pomoc specjalistów. Nasz ekspert podpowiada zaś, co zrobić kiedy do naszego domu zabłąka się pojedynczy osobnik!

Nietoperz w mieszkaniu! Co robić?

WieleLiter.pl