Goleniowska seniorka została naklejkowym rabusiem!

Gang Słodziaków zastąpił gang Świeżaków, ale chęć zdobycia maskotek pozostała niezmienna. Najwyraźniej niektórzy zrobią wszystko, aby je zdobyć! To już kolejna osoba, która pokusiła się o kradzież naklejek, które można wymienić na pluszaki. Tym razem naklejkowym gangsterem okazała się… 70-latka z Goleniowa w województwie zachodniopomorskim. Grozi jej do 5 lat za kratkami!

Goleniowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży promocyjnych naklejek w jednym z dyskontów. Na nagraniu z monitoringu widać było kobietę, która stojąc przy nieczynnej kasie sięgnęła po leżącą tam rolkę z naklejkami i oderwała z niej kilka sztuk. Następnie, myśląc, że nikt nie zauważył co zrobiła, zabrała całą rolkę. Jak się okazało, kobieta ukradła około 600 naklejek. Sklep wycenił straty na 600 złotych  – wyjaśnia rzecznik prasowa policji z Goleniowa Julita Filipczuk.

Dzięki nagraniu udało się ustalić sprawczynię. Kilka dni po kradzieży starsza pani robiła zakupy w tym samym dyskoncie i została rozpoznana przez pracowników. 70-letnia mieszkanka Goleniowa została zatrzymana przez mundurowych. Przyznała się do przestępstwa, nie potrafiła jednak powiedzieć dlaczego ukradła naklejki. Teraz będzie się tłumaczyć przed sądem. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

Ukradł naklejki, aby zdobyć dla dzieci… gang Słodziaków!

To znowu się stało! Kolejna osoba ukradła… naklejki!

fot. Biedronka

WieleLiter.pl