Polaków życie w smartfonach

Coraz trudniej rozstać się nam z telefonem komórkowym. Towarzyszy nam on wszędzie. Wiele osób właśnie w jego towarzystwie budzi się, zasypia i spędza każdą wolną chwilę. Prawie 1/3 Polaków uważa jednak, że używa swojego smartfona za dużo. Zobaczcie wstrząsające grafiki opublikowane przez Nerdiest. Robią wrażenia i skłaniają do refleksji…

Jak wynika z badania “Polska jest mobi 2018” przygotowanego przez firmę Mobee Dick, 48% Polaków deklaruje, że korzysta z mobilnych urządzeń ponad dwie godziny dziennie. Średnia spędzanego czasu to 2,3 godziny. Najpopularniejsze jest emailowanie, korzystanie z social mediów, czytanie tekstów w internecie, oglądanie darmowego video i korzystanie z bankowości internetowej.

Do najpopularniejszych w Polsce mediów społecznościowych należą: Facebook (82% korzystających), YouTube (79%)  i Instagram (28%). Wśród komunikatorów dominują: Facebook Messenger (66%), WhatsApp (24%) i Skype (20%). YouTube jest najpopularniejszym serwisem social media, będący źródłem informacji o produktach, a Facebook jest najpopularniejszym kanałem social media wykorzystywanym do kontaktów z marką (obsługa klienta). 

Smartfon jest wykorzystywany jako “podręczny” komputer, dzięki któremu możemy załatwić już wszystkie sprawy, a nawet przestać korzystać z “tradycyjnego” komputera. 

29% Polaków uważa jednak, że używa swojego smartfona za dużo. Autorzy badania podkreślają, że nie zaobserwowali, aby za tą deklaracją szły konkretne działania.

Cały raport znajdziecie tutaj.