Chętnych, aby obejrzeć zabytkowe pojazdy było wielu! (Galeria)

Dziś święto komunikacji publicznej. Stołeczne Dni Transportu Publicznego to dobra okazja, aby zobaczyć jak wygląda ona od kuchni. Chętni mogli zwiedzić zajezdnię autobusową i tramwajową, zobaczyć, co kryje w sobie stara dyspozytornia oraz obejrzeć autobusy o napędzie elektrycznym, gazowym i hybrydowym. Mamy dla Was zdjęcia z tych miejsc!

Dni Transportu Publicznego obchodzone są w Warszawie od 2002 roku. Tegoroczna edycja odbyła się 22 września, w którym świętujemy również Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej właśnie okazji kasowniki w autobusach i tramwajach były dziś zablokowane, a bramki metra otwarte, przejazdy były bowiem dziś darmowe. W ten sposób urzędnicy chcą zachęcić do ekologicznego podróżowania, a więc rezygnacji z samochodu i skorzystania z transportu publicznego, a tym samym przyczynienia się do zmniejszenia ilości spalin.

Dziś w zajezdni Miejskich Zakładów Autobusowych przy ulicy Ostrobramskiej i w zajezdni tramwajowej Wola można było zwiedzić nie tylko oba obiekty, ale także obejrzeć zarówno zabytkowe autobusy i tramwaje, który podróżowali nasi dziadkowie czy rodzice jak te najnowsze pojazdy elektryczne, gazowe i hybrydowe, które są przyszłością Warszawskiego Transportu Publicznego. Dodatkowo na młodszych i starszych czekało moc atrakcji i konkursów. Nie zabrakło też grochówki. ;-)

fot. Jan Szurek

 

WieleLiter.pl