Piętnastolatek jeździł skradzionym cioci jeepem

15-latek z Podkarpacia ukradł swojej cioci playstation, portfel oraz kluczyki do samochodu. Wsiadł do kradzionego jeepa i odjechał. Sprawę na policję zgłosiła jego matka. Policjanci błyskawicznie ruszyli w pościg za młodym złodziejem…

Kilka dni temu, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od zdenerwowanej mieszkanki gminy Wiązownica w województwie podkarpackim. Tłumaczyła, że jej syn ukradł swojej cioci sprzęt elektroniczny, portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartami bankomatowymi oraz kluczyki do jeepa. Kluczykami otworzył pojazd znajdujący się na posesji i odjechał.

Mundurowi z posterunku w Wiązownicy, zaraz po otrzymaniu zgłoszenia, rozpoczęli poszukiwania nastolatka. Jakiś czas później na drodze w Szówsku zauważyli jeepa, którym kierował chłopiec. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Zatrzymali także kierującego nim niesfornego nastolatka. Badanie alkomatem wykazało, że chłopiec był trzeźwy.

15-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnym. Grozi mu upomnienie, nadzór kuratora albo pobyt w ośrodku wychowawczym.

fot. archiwum KPP Jarosławiec

ZOBACZ TAKŻE:

Płacisz mandat albo zostajesz policjantem, strażakiem lub nosisz zwłoki!