Zamiast podziękować, okradła osobę, która ją wspomogła

49-letnia mieszkanka Zamościa pomogła swojej młodszej o trzy lata koleżance w tarapatach, udostępniając miejsce do mieszkania. Ta w zamian za okazane serce nieźle się “odwdzięczyła” – ukradła jej pieniądze, biżuterię i akcesoria komputerowe. Teraz 46-latce grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowali zamojscy policjanci, 49-latka zgłosiła sprawę na policję w sobotę. Wyjaśniła, że jej znajoma miała problemy finansowe i dlatego pomogła jej, wynajmując pokój w swoim mieszkaniu.

Lokatorka okazała się być osobą nieuczciwą, ponieważ z pokoju, w którym były rzeczy osobiste właścicielki mieszkania zabrała pieniądze w kwocie blisko dwóch tysięcy złotych. Kiedy właścicielka dowiedziała się o kradzieży zażądała zwrotu pieniędzy i poprosiła lokatorkę o opuszczenie mieszkania. Nieuczciwa znajoma wyprowadziła się, jednak z mieszkania razem z nią zniknęła również złota i srebrna biżuteria oraz akcesoria komputerowe – relacjonują zamojscy policjanci.

Mundurowi ustalili miejsce przebywania 46-latki. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do komendy. Wczoraj usłyszała zarzuty kradzieży pieniędzy oraz biżuterii na łączną kwotę prawie cztery tysiące złotych. Przyznała się do kradzieży, wyjaśniając szczegóły swojego postępowania. Policjanci pracują nad odzyskaniem skradzionego mienia, a 46-latka odpowie teraz przed sądem. Grozi jej nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Piętnastolatek jeździł skradzionym cioci jeepem

WieleLiter.pl