Drugie życie “Konesera” (galeria)

Po gruntownej rewitalizacji na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser na warszawskiej Starej Pradze – cenionej ze względu na wyjątkowy klimat i wymienianej wśród najciekawszych dzielnic Europy wartych odwiedzenia – powstało pierwsze w Polsce, wielofunkcyjne centrum lifestylowe. 

Splendor dawnej Warszawskiej Fabryki Wódek, zachowany w historycznych zabudowaniach fabrycznych, harmonijnie łączy się z nowymi strukturami inspirowanymi postindustrialną zabudową, tworząc jeden z najbardziej oryginalnych kwartałów stolicy – miejsca życia, pracy, spotkań i spędzania wolnego czasu. Projekt, oferujący 88 tysięcy mkw. powierzchni, jest przykładem wielofunkcyjnej architektury, integrującej na jednej przestrzeni aż dziewięć różnorodnych funkcji: biurową, handlową, restauracyjną, eventową, turystyczną, edukacyjną, hotelową, mieszkaniową i rekreacyjną.

Sercem inwestycji jest ogólnodostępny plac Konesera, który został uroczyście otwarty wczoraj (29 września). To miejsce jest przeznaczone na ogólnodostępne wydarzenia kulturalne, targi i inne imprezy plenerowe. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

fot. Jan Szurek

WieleLiter.pl