Strażackie narzędzie do zadań specjalnych

Okazuje się, że na strażaków zawsze można liczyć, nawet w najbardziej nietypowych wypadkach. Wielokrotnie udowodnili też, że żadnych wyzwań się nie boją. Tym razem druhowie z Ochotniczej Straży Pożarna w Lubstowie postanowili zainwestować w przecinarkę do obrączek czy pierścionków. – Jednakże nie jest to narzędzie, które unieważnia małżeństwo ani nie rozwiązuje małżeńskich problemów – podkreślają z przymrużeniem oka tamtejsi strażacy.

Strażacy z tamtego rejonu w tym roku już kilkakrotnie przecinali biżuterię, która utknęła na opuchniętych palcach.

Uciskająca obrączka tamuje dopływ krwi do palców, co nawet może grozić martwicą. Więc zawsze gdy puchną Wam dłonie powinnyście zdjąć z nich wszystkie pierścionki i obrączki. Jak to jednak zrobić, gdy dłoń już mocno spuchła i nie da się ich ruszyć? Jest na to sposób – przecinarka do obrączek czy też pierścionków – podkreślają ochotnicy z OSP w Lubstowie.

Jest to to specjalne narzędzie zakończone ręczną piłą tarczową,  służące do przecinania biżuterii, która po przez obrzęk utknęła na palcu. Jak z uśmiechem dodają druhowie, nie jest to jednak narzędzie, które unieważnia małżeństwo ani nie rozwiązuje małżeńskich problemów. 

ZOBACZ TAKŻE:

Nie możesz zdjąć obrączki z palca? Wal jak w dym do straży!

Jeśli Cię spotka bieda jaka, idź do strażaka!

Fot. OSP w Lubstowie

WieleLiter.pl