Chciał potrenować poślizgi na boisku. Nie uniknie kary! (video)

Wygląda to jak kręgi w zbożu zrobione przez kosmitów. Tymczasem jest to sprawka wandala. Bezmyślny 20-latek zdewastował boisko piłkarskie LZS Orła Czerna, kręcąc na murawie “bączki”. Swoje wyczyny zarejestrował na filmie. Teraz musi się liczyć pokryciem kosztów naprawy, które mogą wynieść do 50 tysięcy złotych. Policjanci na poczet przyszłych kara zabezpieczyli jego auto o wartości 10 tysięcy złotych.

Na swoim FP LZS Orzeł-Czerna udostępnił zdjęcia zniszczonego boiska, prosząc świadków zdarzenia o kontakt. Sprawca została też zgłoszona na policję.

Na początku tygodnia głogowscy policjanci zostali powiadomieni o zniszczeniu boiska piłkarskiego, na terenie miejscowości Czerna w gminie Żukowice. Boisko należy do miejscowego klubu piłkarskiego LZS Czerna. Zostało zdewastowane przez wandala, który wjechał na nie samochodem i uszkodził murawę, kręcąc tzw. “bączki”. Uszkodzenia zamieniły murawę boiska w zryty śladami opon plac. Klub wycenił, że koszty przywrócenia murawy do poprzedniego stanu mogą wynieść nawet 50 tysięcy złotych. Wyczyn wandala zbulwersował miejscową społeczność – podkreśla oficer prasowy głogowskiej policji Bogdan Kaleta.

Wczoraj policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali podejrzanego o ten akt wandalizmu, 20-letniego mieszkańca Nowej Soli. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa. W jego telefonie policjanci odnaleźli dodatkowy materiał dowodowy. Swoje wyczyny zarejestrował na filmie. Materiał nakręcił jego kolega, który komentował również wyczyny kierowcy bmw. Podejrzany tłumacząc swoje postępowanie, twierdził, że chciał potrenować poślizgi.

Za uszkodzenie mienia sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Musi się liczyć pokryciem kosztów naprawy boiska. Policjanci na poczet przyszłych kara zabezpieczyli jego auto o wartości 10 000 złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Amator „Szybkich i Wściekłych” złapany po „skatowaniu” poldka

Fot. FP LZS Orzeł-Czerna, źródło policja.gov.pl