Czytanie jest dobre, mówili. Uwierzyłeś? ;-)

Odciął się od rzeczywistości, od dłuższego czasu nie wychodzi z domu, nie reaguje na wiadomości od przyjaciół. Siedzi zamknięty w pokoju i… czyta książki. Dotknął go bowiem prawdziwy dramat czytelnika. Nie ma już czasu na sen, jedzenie, spotkania z przyjaciółmi ani inne codzienne sprawy. Jest zbyt pochłonięty lekturą – na przeczytanie udostępnionych za darmo książek ma tylko miesiąc, akcja trwa bowiem tylko do 30 listopada.

Właściwie wszystkie kampanie skupiają się na korzyściach, które płyną z czytania. Dobrze jednak wiemy, jak jest. Życie prawdziwego czytelnika nie jest usłane różami. To codzienna, ciężka i pełna wyrzeczeń walka. Zdecydowaliśmy się na odważny krok i postanowiliśmy wreszcie powiedzieć całą prawdę o czytaniu. Liczymy, że prawdziwi czytelnicy to docenią i w umownym bohaterze naszego filmu rozpoznają siebie. A potem… zeskanują kod z plakatu akcji i zabiorą się do czytania – wyjaśnia Paweł Polański z księgarni e-bookowej Woblink.com, jednego z organizatorów akcji.

Bohaterem spotu jest raper MC Silk, który szerokiej publiczności dał się poznać kilka lat temu za sprawą produkcji „Rap Nobody”. Jest on fanem literatury – w opublikowanym w zeszłym roku utworze „Ostatni z nas” nawiązuje do dystopijnej wizji świata wyrażonej przez Stanisława Lema w jednym z jego wywiadów. Tym razem raper stał się bohaterem filmu promującego największą w Polsce akcję czytelniczą.

W ramach tegorocznej edycji akcji Czytaj PL na siedmiu tysiącach nośników znalazły się kody QR dające dostęp do 12 bestsellerów, z których wiele to nowości z 2018 roku. Wystarczy zeskanować kod, aby do końca listopada cieszyć się darmowymi e-bookami i audiobookami. Wśród tytułów biorących udział w akcji każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, nagrodzonej niedawno prestiżową Man Booker International Prize, to zaskakujące i nieprzewidywalne historie, dzięki którym inaczej spojrzymy na otaczającą nas rzeczywistość. Z kolei „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej to jedna z najgłośniejszych i – jak piszą krytycy – najlepszych biografii ostatniego czasu. Na fanów kryminału czekają powieści Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza. Miłośnicy literatury kobiecej będą mogli za darmo przeczytać „Okruch” Anny Ficner-Ogonowskiej, a młodzi wielbiciele fantasy – pierwszy tom „Zwiadowców” Johna Flanagana.

Czytaj PL trwa do 30 listopada br. Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy zeskanować kod QR umieszczony m.in. na każdym plakacie, aby otrzymać dostęp do darmowych e-booków. Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie CzytajPL.pl.

https://www.facebook.com/czytajpl/videos/356840784882701/?t=16

WieleLiter.pl