Pijany kierowca na widok policjantów “wskoczył” pasażerowi na kolana

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 62-letniemu kierowcy  z Brodnicy, który został zatrzymany przez policjantów po tym jak kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna był tak upojony alkoholem, że chyba nie bardzo wiedział co robi.  Na widok patrolu policjantów “wskoczył” bowiem równie pijanemu pasażerowi na kolana. Policjanci nie kryli zdziwienia jego nietypowym zachowaniem. Teraz 62-latek będzie się tłumaczył się przed sądem, bo grozi mu pobyt za kratkami.

W miniony weekend do patrolujących teren brodnickiego osiedla policjantów, podszedł mężczyzna i poinformował ich, że ulicą Matejki jeździ renault, którego kierowca prawdopodobnie jest pijany. Policjanci po kilku minutach zauważyli na wskazanej ulicy opisany pojazd i dali kierowcy sygnały do zatrzymania pojazdu.

Funkcjonariusze zatrzymali się tuż przy renault i widzieli jak spanikowany kierowca odpina pasy bezpieczeństwa i przesiada się na siedzenie obok, na którym siedział pasażer. Policjanci poprosili wszystkich podróżujących autem aby opuścili pojazd. 62-letni kierowca, który na widok policjantów “wskoczył” na kolana pasażera miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy – wyjaśnia Agnieszka Łukaszewska z brodnickiej policji.

Pasażerowie również byli pod wpływem alkoholu, zatem auto zostało odholowane na parking strzeżony. Funkcjonariusze zatrzymali brodniczaninowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Pił za swoje, ale na kurczaka nie starczyło mu już pieniędzy

Fot., źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl