Poznań. Będą krzyczeć, śpiewać, bębnić i demonstrować

Marsz Wolności to kolejne wydarzenie, obok kampanii społecznej “RAZEM o]Wolności”, w którym chcemy oddać głos osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzicom i opiekunom. Chcemy, by ich postulaty “o]wolności” zostały wysłuchane, by ich codzienne zmagania zostały dostrzeżone. W tej wspólnej wolnościowej demonstracji pokazujemy, że mimo barier i zewnętrznych ograniczeń, potrafimy być Wolni! – zachęcają członkowie Stowarzyszenia Edukacyjnego MCA, pomysłodawcy Marszu, który dziś ruszy spod Starego Browaru w Poznaniu.

Jak podkreślają, zaproszenie na Marsz Wolności kierowane jest do wszystkich – bez względu na wiek, poglądy, stopień sprawności fizycznej czy upodobań.

Mimo jesiennego chłodu, połączymy nasze siły i przemaszerujemy ulicami Poznania! Osoby z niepełnosprawnością, ich rodzice i opiekunowie, artyści prowadzący warsztaty, młodzież licealna, przedstawiciele partnerskich organizacji – wszyscy uczestnicy naszego projektu ramię w ramię drogą ku Wolności. Będziemy krzyczeć, śpiewać, bębnić, demonstrować, uczestniczyć w akcji artystycznej. Zabierzmy ze sobą transparent o]wolności, gwizdek, wiersz lub piosenkę, jeśli nie mamy transparentu – stwórzmy go!Zaproszenie na Marsz Wolności kierujemy do wszystkich – bez względu na wiek, poglądy, stopień sprawności fizycznej czy upodobań – podkreślają organizatorzy. 

Marsz O]Wolności, który dziś o godzinie 15 wyruszy spod Starego Browaru w Poznaniu rozpoczyna Kongres Rysowników z Projektu 5 zmysłów. Ta akcja adresowana dla tych, którzy zamiast słów, chcą wypowiedzieć się za pomocą obrazów. 

Spotkajmy się, by przy użyciu farb, węgla, kolażu oraz innych materiałów i technik wyrazić siebie – zarówno to, co w nas indywidualne, jak i to, co dla nas wspólne – zachęcają organizatorzy.

Co istotne, zaproszeni są zarówno ci, którzy potrafią jak i nie potrafią rysować. Kongres odbywać się będzie w dniach 27-29 listopada w godz. 12-20 w Pawilonie przy ul. Ewangelickiej 1. Wstęp wolny. 

Projekt 5 zmysłów Stowarzyszenia Edukacyjnego MCA, dedykowany osobom z niepełnosprawnością i ich opiekunom, gości w Wielkopolsce od siedmiu lat. Co roku w trzydziestu miejscowościach na terenie całego województwa odbywa się ponad 600 godzin tematycznych warsztatów, których głównym zadaniem jest szerzenie dostępu do wydarzeń kulturalnych. Zaproszeni przez organizatorów polscy i zagraniczni artyści prowadzą kilkudniowe zajęcia dotyczące m.in. takich dziedzin jak: fotografia, film, reportaż, muzyka i teatr. Podczas warsztatów starają się rozmawiać z uczestnikami na ważne i aktualne tematy, rozbudzają w nich pasję i ciekawość, dzieląc się swoim doświadczeniem. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

Symbol poznańskiej gwary