Ruch jak na autostradzie, czyli jak chadzają nocą dzikie zwierzęta (video)

Przebiegające wilki jak i spokojnie idącego rysia i niedźwiedzia brunatnego udało się “złapać” w fotopułapkę w Beskidzie Śląskim ustawioną przez Stowarzyszenie dla Natury “Wilk”, zajmujące się ochroną ssaków drapieżnych i ich siedlisk. Wszystkie zdjęcia zrobiono w listopadzie.

Jak tłumaczą członkowie Stowarzyszenia, wyniki monitoringu posłużą m.in. jako materiał do ekspertyzy służącej opracowaniu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 “Beskid Śląski”. Jak dodają, wkrótce nadejdzie zima, a wraz z nią śnieg, który umożliwi im tropienia. Nie mogą się już doczekać. ;-)

Ale ruch jak na autostradzie. Super; Piękny widok; Dokąd nocą tupta niedźwiedź ;-) A wilki naprawdę tak strasznie hałasują czy to kwestia bardzo czułych mikrofonów? – komentują z zaciekawieniem internauci.

Stowarzyszenie dla Natury “Wilk” istnieje od 1996 roku, a w 2006 roku uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Jego członkowie zajmują się ochroną przyrody, a szczególnie działaniami na rzecz ssaków drapieżnych – wilków, rysi, niedźwiedzi, wydr, borsuków i innych gatunków. W realizację projektów włączają zarówno naukowców, jak i praktyków ochrony przyrody oraz miłośników przyrody. Wśród nich są biolodzy, leśnicy, zootechnicy, specjaliści ochrony środowiska, ale także osoby wykonujące inne zawody oraz studenci i uczniowie szkół średnich. 

ZOBACZ TAKŻE:

Koń, trzymający sztamę z wilkami?!

Miłośnicy gór pomożecie ratownikom?

Fot. ma charakter poglądowy

WieleLiter.pl