Motomikołaje po raz szesnasty pomogli dzieciakom! (foto)

Na ulicach Trójmiasta zaroiło się od Świętych Mikołajów, reniferów, Śnieżynek i aniołów. Zamiast sań mieli motocykle. I to na nich przemierzyli ulice Trójmiasta, a czynili to w wyjątkowo szczytnym celu. Celem akcji jest bowiem pomoc dzieciom w trudnej sytuacji materialnej, maluchom z domów dziecka i tym, które przebywają w szpitalach lub cierpią na choroby zagrażające ich życiu.

Dlatego każdy uczestnik, żeby móc wziąć udział w imprezie, musiał wpłacić cegiełkę w wysokości minimum 25 złotych.

16. edycja charytatywnego przejazdu Mikołaje na motocyklach odbyła się wczoraj (2 grudnia). Barwna parada około 1600 motomikołajów wystartowała z Gdyni i po pokonaniu 26. kilometrów zatrzymała się w Gdańsku. Finał imprezy zorganizowano na parkingu przy stadionie Energa.

Dodatkowo, na starcie i na mecie parady, każdy mógł też wesprzeć akcję i wrzucić datek do puszek. Zebrane środki zostaną przeznaczone na ciepłe posiłki dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na Pomorzu. Co roku, Mikołaje obdarowują też paczkami dzieci z trójmiejskich szpitali i domów dziecka. Tym razem rozdali ich pięćset. A w ramach całej akcji udało się zebrać ponad 52 tysiące złotych. 

fot. źródło i więcej Dawid Linkowski/ Gdynia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Młodzi naukowcy odkryli kolejny superfood

 

WieleLiter.pl