Niekonwencjonalna promocja miasta z bogatą historią

W centrum Radomia zakończył się prawie montaż figurek-symboli, z których słynął lub nadal słynie to miasto. W sumie będzie ich czternaście, a wśród nich są m.in. rower, telefony, maszyny do pisania i szycia, pistolet VIS, buty, maska przeciwgazowa czy pudełko serka waniliowego. A to wszystko w ramach budżetu obywatelskiego.

Jak widać budżet obywatelski to nie tylko projekty typowo inwestycyjne poprawiające jakość życia. To jeden z ciekawszych projektów, jakie zostały zgłoszone w tej edycji. Pokazuje, że radomianom zależy także na budowie pozytywnego wizerunku naszego miasta. Wiele osób, zwłaszcza przyjezdnych nie zdaje sobie sprawy, jak dużo znanych produktów powstawało lub nadal powstaje w Radomiu. To część bardzo bogatej historii naszego miasta, którą w ten niekonwencjonalny sposób mamy okazję się teraz pochwalić i w ten nietypowy sposób promować nasze miasto –podkreśla dyrektor kancelarii prezydenta Mateusz Tyczyński.

Zrealizowany projekt nazywa się „Piękniejsze Śródmieście – symbole naszego miasta w formie małej architektury”. Wszystkie rzeźby przygotował Sławomir Micek. To artysta, który jest autorem stolika Gombrowicza ustawionego na Placu Konstytucji 3 Maja. Odlewy zostały wykonane w skali jeden do jednego. Przy każdym z nich jest umieszczana tabliczka z opisem.

Koszt wykonania wszystkich prac to niespełna 130 tysięcy złotych.fot. UM Radom

 

ZOBACZ TAKŻE:

Zawsze towarzyszył mu wierny jamnik Puzon

WieleLiter.pl