Sprawiedliwości stało się zadość! Wilk skazany za pożarcie Babci i Czerwonego Kapturka (video)

Dziś (11 grudnia) w Sądzie Najwyższym odbyła się rozprawa Wilka z bajki o Czerwonym Kapturku. Oskarżony stanął przed sądem w związku z połknięciem Babci oraz Czerwonego Kapturka. Wymierzona kara była surowa. Wilka skazano m.in. na 10 lat ograniczenia wolności, zakaz opuszczania lasu i zbliżania się do Babci i Czerwonego Kapturka oraz zajęcia z kuratorem o godności dzieci i seniorów.

Rozprawie przewodniczył rzecznik SN Michał Laskowski, sądzili też sędzia SN Katarzyna Gonera i prezes stowarzyszenia „Iustitia” sędzia Krystian Markiewicz. Sędziowie mieli niezwykle trudne zadanie. Oskarżony narzekał na ból brzucha, ze strony oskarżyciela posiłkowego był wniosek o wyłączenie sędziego, bo ma wilcze oczy i będzie stronniczy. ;-) Wszystkie wnioski zostały oddalone, a proces zaczął się i skończył tego samego dnia. W obronie Wilka występowali mecenasi Jacek Dubois i Krzysztof Stępiński natomiast po stronie oskarżyciela znaleźli się prokuratorzy Aleksander Herzog i Krzysztof Parchimowicz.

Wilka skazano na 10 lat ograniczenia wolności, zakaz opuszczania lasu i zbliżania się do Babci i Czerwonego Kapturka, obowiązek noszenia elektronicznej obroży i zajęcia z kuratorem o godności dzieci i seniorów oraz prace społeczne, polegające na zbieraniu śmieci z lasu. 

W rolę bajkowych postaci wcielili się aktorzy, a całej sprawie przysłuchiwały się dzieci z warszawskich szkół, dla których zorganizowano wydarzenie. Symulację rozprawy zorganizowali: stowarzyszenie sędziów Iustitia, inicjatywa Wolne Sądy i prokuratorzy z Lex Super Omnia. Patronem wydarzenia była Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia”.

Poniżej znajdziecie videorelację:

Fot. FB Iustitia Polska – „Polish Judges”

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl