Kobieta leżała w błocie wzdłuż drogi. Była prawie niewidoczna

Kiedy znaleźli ją strażnicy miejscy, była cała brudna od błota i szlamu rozjechanego przez samochody, wyjeżdżające z kopalni. Jedynie widoczne były oczy. Kobieta trzęsła się z zimna, była wyziębiona. Twierdziła, że leży tak od około trzech godzin. Funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi apelują, aby szczególnie w okresie zimowym zwracać uwagę na osoby bezdomne czy nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami wychłodzenia.

Kilka dni temu dyżurny czechowickiej straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące leżącej kobiety przy jezdni na ulicy Nad Wisłą w Czechowicach-Dziedzicach w kierunku bramy rozładunkowej do kopalni PG SILESIA. Na miejsce został wysłany patrol, który zastał tam osobę zgłaszającą, czyli pracownika ochrony. 

Na początku strażnicy, ze względu na brak oświetlenia, nie potrafili dokładnie zlokalizować leżącej kobiety. Gdy poświecili latarkami, ich oczom ukazała się 46-letnia kobieta, która leżała przy płocie. Była cała brudna od błota i szlamu rozjechanego przez samochody wyjeżdżające z kopalni. Jedynie widoczne były oczy. Kobieta trzęsła się z zimna, była wyziębiona. Twierdziła, że leży tak od około trzech godzin. Funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomogli kobiecie, zabierając ją do radiowozu, aby się zagrzała. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę do szpitala na badania. W rozmowie ze strażnikami, kobieta nie była wstanie odpowiedzieć w jaki sposób znalazła się w tym miejscu. Była mieszkanką Gilowic. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, stróże prawa zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

ZOBACZ TAKŻE:

Wąż w toalecie! Uciekł czy został porzucony?

Fot., źródło Straż Miejska Czechowice-Dziedzice

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl