Kogel mogel, czyli mieszanie poglądów, pokoleń i światów

Premiera trzeciej części kultowej serii “Kogel Mogel”, na którą fani czekali niemal 30 lat już w styczniu! Dowiemy się, ile jest prawdy w przysłowiach, że stara miłość nie rdzewieje, a rodziny się nie wybiera. Dla szczególnie niecierpliwych mamy zwiastun filmu. I oczywiście jest jakby luksusowo. ;-)

Pamiętam ten film z czasów dzieciństwa i potem z okresu nastoletniego. Zawsze wzruszała mnie ta naiwność Kasi oraz sielski obraz polskiej wsi. Pamiętam też, jak ogromne wrażenie zrobiła na mnie rola pani Ewy Kasprzyk i jej pani Wolańska. To była petarda! No i te kultowe cytaty, które na stałe wpisały się w naszą kulturę. Mój ulubiony, który zapamiętałam na całe życie, to: “Przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa, ale tylko erotyczna”. Do dziś się tego trzymam :-) – podkreśla Anna Mucha, która wciela się w rolę urzędniczki.

Zgodnie z temperamentem aktorki jej postać to kobieta wulkan: niebezpieczna i gorąca. Tajemnicza, seksowna brunetka, która w sekundę sprawi, że Marcinowi Zawadzie (w tej roli Nikodem Rozbicki), czyli synowi Kasi (Grażyna Błęcka-Kolska) skoczy tętno… To wieczny Piotruś Pan, imprezowicz i lekkoduch, który umie podbić serce niemal każdej dziewczyny. Przez kilka ostatnich lat, po tym jak małżeństwo jego rodziców się rozpadło, mieszkał z ojcem w Holandii. I cały czas okłamywał matkę – pewną, że jej ukochany syn studiuje za granicą.

Czuję odpowiedzialność, bo gram w kontynuacji dwóch kultowych filmów. W “Miszmaszu czyli Koglu Moglu 3” tworzymy nową historię, gdzie kontekst poprzednich części stanowi podstawę, a współczesne realia nadają rytm. Jak sam tytuł wskazuje, mieszamy tutaj konwencje, poglądy, pokolenia, światy – podsumowuje aktor.

“Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” trafi do kin 25 stycznia. A już teraz możecie zobaczyć zwiastun.

Więcej o filmie :

27 aktorów i 400 statystów, czyli jest jakby luksusowo ;-) (zdjęcia z planu)

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl