Takiej kradzieży w Rudzie Sląskiej jeszcze nie było (video)

Starszy rudzianin miał w domu prawdziwą fortunę, a złodzieje wiedzieli dokładnie czego szukać. Weszli i zabrali cały sejf, w którym trzymał pieniądze i biżuterię o wartości ponad miliona złotych. Gdy rudzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domu i tak spektakularnej kradzieży natychmiast powołali specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą, która szybko złapała złodziei. Okazało się, że skradzione kosztowności nie były ich jedynymi nielegalnymi “fantami”. 

Kryminalni szybko ustalili i znaleźli trzy podejrzane o kradzież osoby. Na terenie posesji jednego z zatrzymanych policjanci odnaleźli sejf, skradzione pieniądze oraz biżuterię.

Dokładne przeszukanie przyniosło jeszcze kolejne efekty. Kryminalni zabezpieczyli bowiem prawie półtora kilograma narkotyków. Z tej ilości amfetaminy można byłoby wydzielić aż 14 tysięcy działek. Ponadto w garażu należącym do zatrzymanego policjanci znaleźli części z samochodu, który prawdopodobnie pochodził z kradzieży.

Na wniosek śledczych i prokuratora rudzki sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla trzech mężczyzn w wieku 30, 34 i 37 lat. Okradziony rudzianin wkrótce odbierze skradzione mu pieniądze i kosztowności.

ZOBACZ TAKŻE:

To był skok życia – ukradli bezwartościowe plastikowe opakowania

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl