Warszawiacy i turyści mogą wybrać się w kosmiczną podróż

W stołecznym parku Moczydło zamontowane zostały ogólnodostępne teleskopy astronomiczne, które umożliwiają obserwację nieba. Pojawiły się tam również podświetlane gabloty informacyjne z planem nieba oraz panoramą miasta. To kolejny projekt zrealizowany w ramach budżetu partycypacyjnego.

Trzy teleskopy astronomiczne zostały ustawione na szczycie popularnej górki w parku Moczydło. To odpowiednie miejsce na tego typu urządzenia, gdyż do dyspozycji użytkowników jest duża, wolna przestrzeń, która zapewnia swobodną obserwację nieba. Przyrządy są ogólnodostępne i bezpłatne i wyposażone w dodatkową lunetę dolną, umożliwiającą obserwację osobom niepełnosprawnym i dzieciom. 

To nie lada gratka dla wszystkich miłośników astronomii, którzy teraz będą mogli swobodnie podziwiać nieboskłon. Ten projekt to nie tylko rozrywka, ale również edukacja. Przy pomocy tych urządzeń każdy będzie miał możliwość wybrania się w niezwykle pasjonującą, kosmiczną podróż – podkreśla Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Teleskopy będą również spełniały rolę widokową, a za ich pomocą będziemy mogli podziwiać panoramę miasta. Zamontowane zostały również dwie podświetlane gabloty informacyjne. W jednej znajduje się mapa nieba, natomiast w drugiej panorama miasta.

ZOBACZ TAKŻE:

Warszawa, Trójmiasto i Kraków są najbardziej narażone na katastrofy naturalne

“Tak, to ja. Na dowód zostawiam… dowód”, czyli nietypowe wpadki będących na bakier z prawem

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl