Takiego oszustwa jeszcze nie było! 72-latek udawał “wnusia”

Na początku tego roku mieszkańcy Gliwic informowali stróżów prawa o kolejnych próbach oszustwa metodami “na wnuczka” oraz “na policjanta”. Osiem starszych osób dało się nabrać, tracąc biżuterię i pieniądze. Nietypowym sprawcą, który podawał się za “wnusia” okazał się 72-letni gliwiczanin. Mężczyzna chyba nie spodziewał się, że zostanie złapany, bo jak podkreślają mundurowi sam moment ujęcia był dla niego pełnym zaskoczeniem.

Gliwiccy policjanci przy współpracy z kolegami z Katowic ustalili, że wprowadził on w błąd ośmiu pokrzywdzonych, co spowodowało, że stracili oni pieniądze i biżuterię. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Pracujący nad sprawą policjanci odzyskali część łupu. Na wniosek policjantów i prokuratorów, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, sąd zastosował wobec sędziwego “wnuczko-policjanta” tymczasowe aresztowanie.

Za popełnione przestępstwo 72-latkowi grozi kara do ośmiu lat więzienia. Śledczy określają sprawę jako rozwojową i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Jak podkreślają policjanci, ten przypadek ten pokazuje, że nadal jest wiele osób, do których nie docierają apele i przestrogi z kampanii społecznych, prowadzonych przez policję za pośrednictwem wszystkich możliwych mediów. Przy okazji wczorajszego Dnia Babci i dzisiejszego Dnia Dziadka przypominają, że oszuści potrafią wprowadzić w błąd, grając na emocjach seniorów, chęci pomocy rodzinie, a wszystko zawsze dzieje się pod presją czasu. To na młodym pokoleniu ciąży obowiązek przygotowania swoich dziadków, rodziców, sąsiadów, czy znajomych, na potencjalne zagrożenia ze strony przestępców.

Źródło, fot. policja.gov.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Seniorzy bohatersko odparli atak młodego bandyty

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl