Szwedzki turysta spacerował boso po centrum miasta

Przechodnie na toruńskiej starówce przecierali oczy ze zdziwienia, strażnicy miejscy, którzy niejedno już widzieli tym razem również byli zaskoczeni. Otóż w środku zimy, kiedy temperatury oscylują przecież w granicach zera stopni, po centrum Torunia przechadzał się mężczyzna bez obuwia. 

Do tego nietypowego zdarzenia doszło kilka dni temu w godzinach porannych. Około godziny 8 dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie od zdumionych, że na ulicy Jęczmiennej znajduje sie mężczyzna bez odzienia wierzchniego i butów. Wysłany na miejsce zdarzania patrol potwierdził zgłoszenie.

Z uwagi na utrudniony kontakt ze spacerowiczem strażnicy wezwali na miejsce interwencji pogotowie ratunkowe. Po wstępnym badaniu ratownicy medyczni podjęli decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala celem przeprowadzenia dalszej diagnostyki medycznej – wyjaśnia rzecznik toruńskiej straży miejskiej Jarosław Paralusz. 

Strażnicy miejscy zwracają się z apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy. Niskie temperatury mogą stwarzać zagrożenie dla życia nie tylko dla osób bezdomnych, ale również ludzi w podeszłym wieku oraz będących pod wpływem alkoholu. Wystarczy zadzwonić pod pod bezpłatny numer telefonu 986 niepokojących sytuacji. To może uratować zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka.

ZOBACZ TAKŻE:

“Porcjowali” amfetaminę na parapecie komendy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *