Auto rozpadło się na pół, a jego kierowca dostał mandat (zdjęcia)

Kierowcy, uważajcie – na drogach jest bardzo ślisko i niebezpiecznie. Późnym popołudniem wraca mróz i mrozi roztopy, co z kolei powoduje, że czarny asfalt miejscami zamienia się w tzw. “szklankę”. Szczególnie niebezpieczne są drogi przez mosty, wzniesienia i lasy. Przekonał się o tym 61-letni mieszkaniec Warmii, którzy wpadł w poślizg i uderzył drzewo. Siła była tak duża, że auto dosłownie rozerwało na pół.

O wielkim szczęściu może mówić 61-latek kierujący pojazdem marki SsangYong, który wczoraj (30.01.2019) uderzył autem w przydroże drzewa. Do zdarzenia doszło około godz. 16:30 na drodze wojewódzkiej nr 513 pomiędzy miejscowościami Runowo i Babiak. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki SsangYong, jadąc od strony Lidzbarka Warmińskiego w kierunku Ornety, na prostym odcinku drogi w lesie i na oblodzonej nawierzchni wpadł w poślizg, a następnie zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie dachował i uderzył w przydrożne drzewa. Siła uderzenia była tak duża, że auto porozpadało się na kawałki. Części karoserii oderwały się od ramy relacjonują policjanci z komendy w Lidzbarku Wamińskim.

Szklanka na jezdni – kierowcy uważajcie 

Choć opis wypadku brzmi niezbyt optymistycznie, to kierowcy nic się nie stało i opuścił auto o własnych siłach. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i okazało się, że był trzeźwy. 61-latek za zdarzenie drogowe został ukarany mandatem karnym.

Aura pogodowa w ciągu ostatnich dni, jest dość zmienia. Temperatura powietrza w ciągu dnia dochodzi do 0° C a nawet wartości dodatnich, co powoduje roztopy zalegającego śniegu przy drogach, tworząc nacieki na jezdnię. Natomiast późnym popołudniem wraca mróz i mrozi roztopy, co z kolei sprawia, że czarny asfalt miejscami zamienia się w tzw. “szklankę”. Szczególnie niebezpiecznymi miejscami stają się lasy, mosty, wzniesienia.

Czarny asfalt wielu kierowcom daje poczucie dobrej warunków do jazdy, co może okazać się mylne jak w przypadku jak wyżej. Stąd też kolejny raz policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Lepiej zwolnić i dojechać do celu kilka minut później, niż narażać siebie i innych na niebezpieczne sytuacje na drodze.

ZOBACZ TAKŻE:

86-latka zawisła autem na drzewie (zdjęcia)

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *