Pijany kierowca zatrzymany trzy razy w ciągu doby

Policjanci z rudzkiej drogówki trzykrotnie w ciągu jednej doby zatrzymywali pijanego 35-latka. Za pierwszym razem mieszkaniec Zabrza miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Nie dość, że był pijany, to jeszcze kierował mimo sądowego zakazu. Kilka godzin później ponownie wpadł w ręce mundurowych. Mężczyzna zarzekał się, że i tak wsiądzie za kierownicę. Po ostatnim zatrzymaniu podczas jazdy na “podwójnym gazie”, zabrzanin trafił już do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat. 

Do pierwszego zatrzymania doszło we wtorek około godz. 9.30, na ul. Orzegowskiej w Rudzie Śląskiej. 35-letni mieszkaniec Zabrza kierował citroenem mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Co więcej, wsiadł za kierownicę mimo sądowego zakazu. Samochód mężczyzny trafił na strzeżony parking, a on sam został zwolniony z komendy po wykonaniu czynności. Kilka godzin później, około 14.00, zabrzanin ponownie wpadł w ręce mundurowych. Tym razem miał w organizmie przeszło 2 promile. Jak się okazało, citroena odebrał z parkingu ojciec 35-latka, który przekazał kluczyki pijanemu synowi. Kolejny raz zabrzanin trafił do rudzkiej komendy, a samochód został przekazany jego ojcu. W środę rano zabrzanin został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Furgoła. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miał w organizmie blisko 2 promile. Samochód odholowano na parking, a on sam trafił do policyjnego aresztu – relacjonują policjanci z Rudy Śląskiej.

Mężczyzna przy policjantach zarzekał się, że i tak ponownie wsiądzie za kierownicę. Jeszcze dziś zabrzanin zostanie doprowadzony do prokuratury. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

Dwóch pijanych kierowców –  jeden sprawca, drugi poszkodowany. Obu grozi więzienie

 

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *