Ten “żart” będzie ją dużo kosztował

42-letnia mieszkanka Jastrzębia Zdroju zadzwoniła pod numer alarmowy, twierdząc, że chce popełnić samobójstwo. Kiedy mundurowi przyjechali pod wskazany adres, kobieta oświadczyła, że wszystko w porządku, a w podziękowaniu za przyjazd policjantów chciała wręczyć im osobliwy podarek. “Dowcipnej” mieszkance miasta grozi teraz kara aresztu, ograniczenia wolności bądź wysoka grzywna.

Jak relacjonują jastrzębscy policjanci, interwencja miała miejsce w sobotę w jednym z mieszkań przy ulicy Turystycznej. Kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy, twierdząc, że chce popełnić samobójstwo. Kiedy patrol przyjechał pod wskazany adres 42-latka oświadczyła, że nie ma żadnych myśli samobójczych i nie ma żadnego zagrożenia, a w podziękowaniu za przyjazd policjantów chciała wręczyć stróżom prawa zegar z kukułką. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd.

Na początku lutego brakiem wyobraźni czy też po prostu zwykłą głupotą popisała się też ta piątka “bohaterów”. Trzej mężczyźni z gminy Rachanie chcieli “pożartować” i “zmajstrowali” niby bombę ze świecącej zabawki znalezionej w sklepie, a następnie położyli ją na pudełkach z jajkami. Z kolei warszawiak powiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku firmy, bo “chciał sprawdzić jak to jest”, a “żartowniś” z Łodzi pozostawił w pomieszczeniach spółdzielni mieszkaniowej kopertę z napisem “Bomba z opóźnionym zapłonem”. Całej piątce zrzedły jednak miny, gdy trafili do policyjnej celi. Za to przestępstwo grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. Szczegóły tych historii znajdziecie tutaj.

Funkcjonariusze przypominają, że niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Zaangażowanie tych służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie pomoc jest potrzebna.

ZOBACZ TAKŻE:

18-latka upadła na sztachety, które wbiły się w klatkę piersiową

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *