Walizki pełne nielegalnego złota na warszawskim lotnisku

Ponad dwadzieścia pięć kilogramów biżuterii o szacunkowej wartości dwóch milionów złotych znaleźli funkcjonariusze celno-skarbowi podczas kontroli bagażu na Lotnisku Chopina. Złota i srebrna biżuteria znajdowała się w bagażu obywatela Turcji, który przyleciał do Warszawy. Mężczyznę zdradziło dość nietypowe zachowanie. 

Podróżny aktywnie dopytywał funkcjonariuszy celno-skarbowych  o przepisy dotyczące obrotu dewizowego, ale na pytanie o towar do oclenia, stanowczo zadeklarował jego brak. Mimo, to funkcjonariusze skontrolowali jego walizki w których znaleźli zaskakująco dużą ilość biżuterii. Dodatkowo ujawnili także fakturę, z której wynikało, że towar był przeznaczony dla firmy w Białymstoku. Zajęty towar został przewieziony do magazynu depozytowego, a sprawę będzie prowadził Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

– Wprowadzenie na rynek ponad 25 kilogramów biżuterii spowodowałoby uszczuplenie w budżecie państwa na kwotę ponad 500 tysięcy złotych. Za tego typu czyn grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie  informuje Grzegorz Biczyk, zastępca naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Fot, źródło Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
ZOBACZ TAKŻE:

Rekordy na polskich lotniskach

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *