Senior nietypowym oszustem. Stosował metodę “na buraka”

68-letni tarnowianin został złapany na gorącym uczynku w jednym z supermarketów, kiedy próbował wynieść pod kurtką butelkę alkoholu.  Na miejscu pojawili się mundurowi i wtedy wyszło na jaw, że nie jest to jedyne naruszenie prawa, jakiego dopuścił się senior. Okazało się, że mężczyzna wymyślił dość niezwykłe oszustwo, aby zapłacić znacznie mniej za zakupy. 

– Kilka godzin wcześniej odwiedził ten sam sklep, zabrał z półek artykuły spożywcze, warte ponad 50 złotych, umieścił w foliowej reklamówce, z którą udał się na dział warzywny. Tam zważył zawartość torebki, wybierając przycisk “burak czerwony” i z zaniżoną ceną, udał się do samoobsługowej kasy, gdzie zapłacił za towar zaledwie kilka złotych. W identyczny sposób oszukał personel sklepu poprzedniego dnia, kiedy zważył artykuły spożywcze wstukując cenę buraków i korzystając z kasy samoobsługowej znowu zamiast kilkudziesięciu, zapłacił kilka złotych. 68-latek odpowie za kradzież alkoholu i oszustwa – relacjonują tarnowscy policjanci.

Próbował kupić tablet w cenie bananów!

Warto wiedzieć, że zgodnie z kodeksem karnym oszustwo to przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd, wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat, a w przypadku mniejszej wagi –  karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Co istotne –  do zaistnienia oszustwa wartość powstałej szkody nie ma znaczenia.

ZOBACZ TAKŻE:

Właściciele spali, a złodziej buszował po domu, przebrał się w ubrania gospodarza i odjechał jego autem

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *