Ze słoikiem na zakupy

Ze swoimi woreczkami, słoikami i pudełkami – w ten sposób Carrefour, na razie tylko w jednym ze swoich hipermarketów, pozwala robić zakupy klientom, którym bliska jest idea zero waste. A to wszystko w ramach ochrony środowiska i walką z ogromną ilością odpadów opakowaniowych.

Hipermarket Carrefour w Galerii Fordon w Bydgoszczy to pierwszy sklep sieci, w którym klienci mogą kupić produkty na wagę do swoich opakowań. Poza zważeniem warzyw i owoców do swojego woreczka, klienci mogą do własnych opakowań kupić też inne produkty na wagę. Są wśród nich, m.in. wędliny, sery, kapusta, czy ogórki kiszone.

Każdy kto zechce wybrać się na przyjaźniejsze dla środowiska zakupy, powinien tylko pamiętać, aby zabrać z domu swoje pudełeczka lub słoiki. W sklepie wystarczy przekazać opakowanie pracownikowi, obsługującemu wybrane stoisko z produktami. Sprzedawca wytaruje pudełko, nałoży do niego produkt i przyklei na spód opakowania etykietę wagi do zeskanowania przy kasie.

W Carrefour dostrzegamy problem opakowań z tworzyw sztucznych, które znacząco zanieczyszczają środowisko. Dlatego w ubiegłym roku podjęliśmy zobowiązanie dotyczące polityki opakowaniowej. Jednym z jej głównych celów jest wprowadzenie 100% opakowań marki własnej, nadających się do recyklingu lub kompostowania do 2025 roku – podkreśla Barbara Kowalska, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Carrefour Polska.

Coraz popularniejsze staje się też przynoszenie do kawiarni własnego kubka, aby ograniczyć ilość jednorazowych opakowań.

Z własnym kubkiem

ZOBACZ TAKŻE:

Jak poprzez dzielenie się można mnożyć

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *