Rozbój w centrum miasta. 30-latek zaatakował… gumowym wężem

Chwilę grozy przeżyła 58-letnia kobieta, która szła spokojnie centrum Aleksandrowa Kujawskiego. W pewnym momencie podbiegł do niej mężczyzna, który ją zaatakował, zarzucając gumowy wąż na szyję i zażądał torebki. Sprawcę spłoszyła sama pokrzywdzona, bo go rozpoznała. Napastnik decyzją sądu trafił tymczasowo na 3 miesiące za kraty. Grozi mu do 12 lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło kilka dni w godzinach popołudniowych w centrum Aleksandrowa.

– Do idącej chodnikiem 58-latki podbiegł od tyłu mężczyzna, zarzucił jej gumowy wąż na szyję i dusząc próbował wyrwać torebkę. Kobieta jednak stawiała opór, a gdy się odwróciła rozpoznała napastnika. Ten najprawdopodobniej się wystraszył i uciekł – relacjonuje Magdalena Jóźwiak z aleksandrowskiej policji. 

Policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania. Chwilę później, na jednej z ulic, zatrzymali opisanego sprawcę. 30-letni napastnik został zatrzymany. Miał ponad 1,2 promila w organizmie zarzut usłyszał, gdy wytrzeźwiał. Odpowie za usiłowanie rozboju. Na razie sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Przyjechał na przesłuchanie jako świadek, a odjechał jako podejrzany

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *