Z miłości do fantastyki (fotoreportaż)

Trwają najbardziej fantastyczne targi w Polsce. Jeszcze dziś można spotkać fantastycznych pisarzy, sprawdzić o co warto uzupełnić swoją kolekcję książek i gier, poznać rzemieślników i pasjonatów, tworzących cuda z drewna, skóry, filcu, metalu i szkła, pograć w gry, a także wzbogacić szafę o fantastyczne płaszcze, suknie, bluzy czy biżuterię.

Warszawskie Targi Fantastyki powstały z myślą o ludziach, którzy połączyli kreatywność z miłością do fantastyki i w ten sposób stworzyli “coś” unikatowego, co warta zobaczyć lub przeczytać!  Właśnie dlatego można tam spotkać pisarzy, opowiadających o swoich najnowszych książkach, a tuż obok rzemieślników oferujących ręcznie robione cuda stylizowane na ekwipunek bohaterów wprost z fantastycznych książek lub gier. 

Ponadto pomiędzy parterem a pierwszym piętrem – jak między niebem a ziemią, na odpowiednim dla siebie miejscu, majestatycznie wyniesiony ponad wszystko i wszystkich stoi Żelazny Tron – sprowadzony wprost z Czerwonej Twierdzy na to jedno jedyne wydarzenie. Tuż przed ostatecznym zakończeniem historii Gry o Tron każdy z Was może zasiąść na nim na chwilę i poczuć się jak pan Siedmiu Królestw. Można też zejść poziom niżej do kantyny z legendarnego Mos Eisley. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników Gwiezdnych Wojen.

A po tym wszystkich atrakcjach rozsiąść się na wygodnych pufach w Strefie Relaksu i zastanowić się co dalej. 

Targi dla każdego

Warszawskie Targi Fantastyki odbywają się w dniach 16-17 marca w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25. Jak podkreślają organizatorzy, nieważne ile masz w portfelu, najważniejsze abyś dobrze się bawił. Właśnie dlatego cenę bilet ustalasz sam. Równie dobrze może to być 100 jak i 10 złotych. Są tylko dwie zasady. Cena minimalna to symboliczna złotówka i trzeba płacić pełnymi złotówkami (bez grosików), tak by kasjerzy nie musieli długo liczyć monet, a pozostali nie musieli czekać w kolejkach do kasy :-).

Niedziela, 17 marca 2019
g. 10 – Ponowne otwarcie Targów
g. 10 – Andrzej Pilipiuk – premiera książki “Zły Las”
g. 12 – Maciej Lewandowski
g. 13 – Marcin Sergiusz Przybyłek
g. 14: – Robert M. Wegner
g. 15 – Krystyna Chodorowska i Michał Cholewa – Ostatni raz gdy o SI mówią ludzie
g. 16 – Aleksandra Janusz, Magdalena Kubasiewicz i Martyna Raduchowska
g. 18 – Zamknięcie Targów

Mamy dla Was fotoreportaż z pierwszego dnia Targów Fantastyki.

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl