Policja zlikwidowała nielegalną hurtownię alkoholu i tytoniu. W czasie akcji wybuchł pożar

Spalony garaż, aparatura do odkażania alkoholu, hurtownia z nielegalnym tytoniem i alkoholem o wartości ponad 120 tys. złotych – to pokłosie akcji, podczas której kryminalni z Bielska-Białej zatrzymali hurtownika nielegalnego alkoholu i tytoniu. 

45-letni mieszkaniec powiatu bielskiego na terenie kilku nieruchomości posiadał blisko 1500 litrów różnego rodzaju wyrobów spirytusowych i 60 kilogramów tytoniu. Mężczyzna od pewnego czasu był obserwowany przez policjantów z bielskiej komendy, którzy podejrzewali, że mężczyzna zajmuje się nielegalnym odkażaniem i rozlewem alkoholu. 

– Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Służby Celno-Skarbowej wytypowali do sprawdzenia miejsca przechowywania nielegalnych wyrobów spirytusowych i tytoniu. W czasie akcji mundurowi otrzymali informację, że w sąsiedniej miejscowości płonie garaż wypełniony trefnym alkoholem. Jak się okazało, spalony garaż należał do podejrzanego. W zgliszczach mundurowi zabezpieczyli pojemnik wielkogabarytowy z cieczą o zapachu alkoholu oraz alkohol porozlewany do butelek z etykietami znanych producentów wyrobów spirytusowych. Całość została zabezpieczona i przewieziona do magazynu Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach – wyjaśnia Grażyna Kmiecik z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Mundurowi zabezpieczyli alkohol i tytoń o czarnorynkowej wartości ponad 120 tysięcy złotych. Zatrzymany 45-latek usłyszał zarzuty uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa. Za przestępstwo grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Nielegalny alkohol to nie tylko ogromne finansowe straty dla Skarbu Państwa. To także ryzyko śmiertelnego zatrucia alkoholem niewiadomego pochodzenia, a w tym przypadku zagrożenie pożarowe spowodowane nielegalnie przetwarzanym i składowanym alkoholem.

ZOBACZ TAKŻE:

Walizki pełne nielegalnego złota na warszawskim lotnisku

Fot. bielsko-biała.policja.gov.pl, źródło slaskie.kas.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *