Jedzenie jest dla niej sztuką, bo zbliża ludzi

Nowojorska influencerka Laila Gohar podczas wydarzenia Fuorisalone, towarzyszącemu Milan Design Week stworzyła niezwykłą instalację poświęconą wielowymiarowej roli kuchni w naszych domach. Ta nietypowa artystka przedmiotem swojej sztuki uczyniła jedzenie. Wychodzi z założenia, że jedzenie zbliża do siebie ludzi, pomaga w przełamywaniu barier i staje się pretekstem do rozmowy.

Artystka bada naturę interakcji międzyludzkich, tworząc doświadczenia z pogranicza kulinariów, sztuki, mody i wzornictwa, angażujące wszystkie zmysły. Te wpływy widoczne są nie tylko w jej pracach. Gohar uchodzi za ikonę stylu, a jej związki z modą wychodzą daleko poza ciekawe stylizacje, którymi inspirują się kobiety na całym świecie. Jej znakiem rozpoznawczym są chustki nonszalancko wplecione we włosy, oversizowe t-shirty i sukienki.

Niezwykła instalacja 24hr. Kitchen na Fuorisalone to efekt połączonych wizji marki Samsung, Laili Gohar i Studio 2×4. Artystka stworzyła instalacje w trzech pomieszczeniach, wyposażonych w urządzenia marki Samsung. Gohar pokazała swoją kreatywność, interpretując jedzenie kojarzące się z określonymi porami dnia na swój wyjątkowy sposób. Poranek symbolizowało ziarno oraz rzeźby z chleba i masła. Strefę Dnia wypełniły kiście zwisających z sufitu pomidorów i wariacje na temat ich smaku: suszone pomidory, kawior z pomidorów, galaretka pomidorowa i czipsy ze skórki pomidorów. Wieczór to wariacje na temat cukru – m.in. „sugar glass” czy wata cukrowa.

Laila regularnie współpracuje jako scenografka przy okazji wydarzeń modowych. Ostatnio brała udział w tworzeniu wystawy Simone Rochy na Dover Street Market. Jej prace uświetniły też otwarcie Galeries Lafayette Champs-Elysées. 

ZOBACZ TAKŻE:

Polacy “ożywili” tyranozaura w Nowym Jorku (video)

Fot. źródło materiały prasowe Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *