Zagłodzone cielęta, pilnie potrzebna pomoc (uwaga, drastyczne video)

Zwierzęta chore, niektóre bez dostępu do wody, martwe cielę leżące gdzieś z boku przykryte plandeka oraz cielę bez racicy, które podobno miało trafić do sprzedaży gdzie nie miałoby szans na przeżycie – taki widok zastali członkowie interwencji, która miała miejsce wczoraj się w Państwowym Instytucie Badawczym w Falentach na Mazowszu. Fundacja Animal Rescue Polska, która poinformowała o sprawie prosi o pomoc i wsparcie finansowe. 

W dniu 30 kwietnia otrzymaliśmy prośbę o pomoc od OTOZ Animals w sprawie zaniedbania i złych warunków utrzymania zwierząt gospodarskich w miejscowości Falenty Nowe w Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym Zakład Doświadczalny należący do Skarbu Państwa. Po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia, zetknęliśmy się z ogromnym zaniedbaniem i gruntownym naruszeniem praw zwierząt. Zwierzęta chore, niektóre bez dostępu do wody, cielęta nieleczone, z przewlekłym zapaleniem płuc i oskrzeli. Warunki utrzymania pozostawiają wiele do życzenia. Martwe cielę leżące gdzieś z boku przykryte plandeka oraz cielę bez racicy, które podobno miało trafić do sprzedaży gdzie nie miałoby szans na przeżycie. Na miejscu lekarz weterynarii współpracujący z Animal Rescue Polska podjął działania w celu ratowania zwierząt u których stwierdzono zagrożenie życia lub zdrowia. Dzięki współpracy Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych z Nowego Dworu Mazowieckiego mieliśmy zapewnione wsparcie transportowe i logistyczne, oraz dalszą, całodobowa pomoc przy ratowaniu tych zwierząt. W czasie interwencji mieszkańcy zaczęli przekazywać nam informacje o zakopywaniu martwych zwierząt na terenie instytutu – informują członkowie Fundacji Animal Rescue Polska.

Na miejscu pracowała także policja wraz z technikiem kryminalistyki oraz powiatowy lekarz weterynarii z Pruszkowa. Zwierzęta w stanie zagrożenia życia i zdrowia zostały odebrane na podstawie art. 7 ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt. Ze względu na tragiczną kondycję jednego z cielaków, lekarz podjął decyzję o humanitarnej eutanazji.

Uratowanych zostało sześć  zagłodzonych i zaniedbanych cieląt. Obecnie zbierane są  pieniądze na leczenie, utrzymanie i pokarm zastępczy dla nich. Pilnie potrzebny jest preparat Laktomilk. Szczegóły zbiórki znajdziecie na Pomagam.pl.  Do sprawy wrócimy.

Uwaga, drastyczne video

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *