Były oszustwa na policjanta czy wnuczka. Teraz jest na e-PIT?!

Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące autoryzacji PIT- u złożonego przez internet. Administracja skarbowa nie wysyła do podatników żadnych smsów w sprawie autoryzacji przelewem złożonych elektronicznie deklaracji podatkowych. Korzystanie z usługi Twój e-PIT oraz systemu e-Deklaracje jest bezpłatne –  informuje Ministerstwo Finansów.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, resort finansów nie jest nadawcą smsów, które trafiają do podatników i nawołują do autoryzacji płatnym przelewem PIT-ów złożonych przez internet. Nadawca grozi w nich również grzywną za niezłożenie podpisu.

Wiadomości są próbą wyłudzenia. Usługi resortu finansów Twój e-PIT oraz e-Deklaracje do składania zeznań drogą elektroniczną są bowiem bezpłatne. Sprawa została zgłoszona do ABW CSIRT.  Jak informował resort finansów ponad 15 milionów osób złożyło PIT przez system e-Deklaracje bądź Twój e-PIT.

Policja z kolei ostrzega, że ofiarą innego, tym razem telekomunikacyjnego oszustwa mogą paść nawet osoby, które nie posiadają komputera czy nowoczesnego smartfona. Nawet jeśli macie rodzinę za granicą i do siebie dzwonicie, musicie zachować ostrożność. Jest jednak pewien sposób, aby nie stać się ofiarą telekomunikacyjnych złodziei. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

Młodzian chciał oszukać starszą panią, a to ona wykiwała jego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *