Nastolatka wyżyła swoją frustrację na dziewięciu lusterkach. Teraz grozi jej więzienie

Siedemnastolatka tak zdenerwowała się kłótnią ze znajomym, że postanowiła wyładować swoją złość na lusterkach, stojących na jednym z osiedlu w Zdzieszowicach samochodów. Teraz zapewne żałuje swojego nieodpowiedzialnego zachowania, bo będzie sądem będzie odpowiada już jak osoba pełnoletnia. Grozi jej nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

W połowie kwietnia policjanci w Zdzieszowicach zostali powiadomieni, że na jednym z osiedli wandal niszczy i demoluje zaparkowane samochody. Już kilka minut później w miejscu zgłoszonej interwencji policjanci zatrzymali młodą kobietę, która po kłótni ze swoim znajomym zaczęła chodzić po parkingu i niszczyć lusterka w zaparkowanych samochodach.

Zatrzymaną okazała się 17-letnia nietrzeźwa, mająca ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu mieszkanka Kędzierzyna Koźla. Po kontroli parkingu okazało się, że kobieta zniszczyła lusterka w 9 samochodach różnych marek.
Do zgłoszonej interwencji został zabezpieczony osiedlowy monitoring. Policjanci cały czas docierają do osób pokrzywdzonych, co jest niezbędne celem przyjęcia wniosku o ściganie i oszacowania strat jakie wyrządziła zatrzymana kobieta. Już teraz ustalona przez policjantów łączna wartość strat to kwota około 1000 złotych – wyjaśniają policjanci ze Zdzieszowic.

Siedemnastolatka po zatrzymaniu została przekazana pod opiekę matce. Wkrótce zostaną przedstawione zarzuty uszkodzenia mienia. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduję karę od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Zakazany owoc w torebce nieletniej ;-)

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *