Pożar auta na drodze – eksplodowały opony, pękały szyby (video)

Samochód osobowy stanął w płomieniach na odcinku krajowej trójki w pobliżu miejscowości Gryfino. Z komory silnika wydobywał się ogień i kłęby dymu. Inspektorzy ITD, którzy patrolowali ten odcinek drogi próbowali ugasić płonące auto, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wezwali służby ratunkowe.

Inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego kilka dni temu patrolowali odcinek krajowej trójki pomiędzy Szczecinem a Gorzowem Wielkopolskim. Około godz. 8.40 zauważyli na poboczu drogi w pobliżu miejscowości Gryfino płonący samochód osobowy. Z komory silnika wydobywał się ogień i kłęby dymu. Natychmiast ruszyli na pomoc. Na szczęście pasażerowie byli już poza pojazdem i nie odnieśli obrażeń.

Inspektorzy przy użyciu podręcznych gaśnic podjęli próbę ugaszenia pożaru auta. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie. Temperatura była bardzo wysoka – eksplodowały opony, pękały szyby. Ze względu na bezpieczeństwo podróżujących, inspektorzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Do czasu przyjazdu wezwanej straży pożarnej i policji wyłączyli z ruchu węzeł Gryfino i kierowali ruchem.

ZOBACZ TAKŻE:

Pijany kierowca tira urządził sobie slalom na drodze

Fot., źródło gitd.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl