Rawicki “Tulipan”, który uwodził i oszukiwał kobiety trafił za kratki

39-letni mieszkaniec Rawicza wyszukiwał kobiety na internetowym portalu randkowym i rozkochiwał je w sobie. Przedstawiał się jako biznesmen, manager, lekarz kardiolog, policjant służb specjalnych czy agent ABW. Jak kameleon wcielał się w każdą z wymyślonych postaci. Kłamliwe historie przedstawiał poznawanym kobietom w zależności od zaistniałej sytuacji, one pod wpływem jego „uroku” traciły pieniądze, nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Najpierw na policję zgłosiła się 46-letnia mieszkanka powiatu rawickiego, która oświadczyła, że została oszukana przez 39-latka. Kobieta przyznała, że mężczyznę poznała na jednym z portali randkowych, spotkali się i nawiązali bliższe relacje. Jak się okazało w efekcie 39-latek pod pretekstem zmyślonych historii wyłudził od niej niemal 5 tysięcy złotych. Kiedy kobieta zaczęła się upominać o swoje pieniądze, mężczyzna zaczął jej grozić. Jak ustalili śledczy, 46-latka to nie jedyna ofiara uwodziciela oszusta. 39-letni mieszkaniec Rawicza wyszukiwał kobiety na internetowym portalu randkowym, rozkochiwał je w sobie, przedstawiał się jako biznesmen, manager, lekarz kardiolog, policjant służb specjalnych czy agent ABW. Jak kameleon wcielał się w każdą z wymyślonych postaci. Kłamliwe historie przedstawiał poznawanym kobietom w zależności od zaistniałej sytuacji, one pod wpływem jego „uroku” traciły pieniądze, nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niektóre z pokrzywdzonych nie bały się określić, że będąc w nim związku, były jakby pod wpływem pewnego rodzaju „hipnozy”.

–  Z zebranego materiału dowodowego wiadomo, że w gronie oszukanych kobiet są również 32-latka spod Wrocławia, którą oszust naciągnął na niemal 50 tys. zł. Z kolei, 44-letnia mieszkanka powiatu rawickiego przekazała mężczyźnie 1,5 tys. zł, a 39-letnia mieszkanka powiatu głogowskiego miała stracić przez niego 39 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy i może okazać się, że do grona pokrzywdzonych dołączą jeszcze inne osoby. Ustalono także, że 39-latek podając się za policjanta, wyłudził od 70-latka, pieniądze w kwocie 800 złotych –  wyjaśnia oficer prasowa rawickiej policjiBeata Jarczewska–  39-letni mieszkaniec Rawicza, był wcześniej wielokrotnie karany, między innymi za oszustwa. W marcu minionego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę 2,5 roku pozbawienia wolności po raz drugi, bo wcześniej odbywał karę przez 3 lata. W prowadzonej sprawie mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia 11 oszustw, jak również bezprawnego wpływu na świadka – dodaje. 

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za działanie w warunkach recydywy, grozi mu do 12 lat więzienia  Rawiccy funkcjonariusze na poczet naprawienia szkód zabezpieczyli trzy auta należące do 39-latka. Wartość pojazdów została wyceniona na kwotę około 30 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Młodzian chciał oszukać starszą panią, a to ona wykiwała jego

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *