Wyrzuceni z samolotu za odmowę zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa

Do niecodziennej sytuacji doszło w samolocie linii Air New Zealand. Jak donosi strona stuff.co.nz dwójka pasażerów została usunięta z samolotu, ponieważ nie chcieli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, obowiązującymi podczas lotu.

Przed każdym lotem samolotem obsługa pokładowa samolotu przedstawia zasady bezpieczeństwa, obowiązujące podczas podróży. Jest to garść podstawowych informacji ważnych w awaryjnych sytuacjach. Prezentacja przeprowadzona jest przez stewardessy lub wyświetlana na monitorach. Osoby, które często latają zapewne dobrze znają te procedury, ale mimo to ważne jest aby przez kilka minut skupić na tym uwagę. Jak istotne są to rzeczy można przekonać się oglądając zdjęcia z ostatniej katastrofy na lotnisku Moskwie. Niektórzy pasażerów ewakuowali się z bagażem podręcznym co prawdopodobnie na tyle opóźniało opuszczanie samolotu przez osoby znajdujące się na jego tyle, że niestety część z nich zdołała się uratować z płonącego samolotu.

Dwójka pasażerów wtorkowego lotu z Wellington do Auckland, która zajęła miejsca przy wyjściach ewakuacyjnych nie była jednak zainteresowana filmem instruktażowym odtwarzanym na pokładowych monitorach podczas kołowania po płycie lotniska. W momencie jego uruchomienia kobieta czytała książkę, a mężczyzna siedzący obok niej korzystał z telefonu komórkowego. Po chwili kobieta odłożyła jednak książkę i … również swoją uwagę skupiła na telefonie komórkowym. Mimo uwag zwracanych w bardzo miły sposób przez stewardessę podróżni nie byli zainteresowani ani filmem ani papierową instrukcją. Kobieta ostentacyjnie zatykała uszy palcami.

W przekonanie pary do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa włączyli się zirytowani opóźnieniami współpasażerowie.

Na litość boską, spojrzenie na to zajmie jedynie dwie minuty, tylko popatrzcie na to! – miał powiedzieć jeden z nich. Nic jednak nie skutkowało. Samolot zawrócił do terminala, a do dwójki pasażerów została wezwana policja. W tym momencie kobieta wyciągnęła telefon i w głośny sposób zaczęła rezerwować lot inną linią lotniczą.

Ostatecznie dwójka pasażerów została wyproszona z samolotu. Kobiecie policja przedstawiła zarzut naruszenia przepisów Urzędu Lotnictwa Cywilnego z uwagi na korzystanie z telefonu komórkowego. Opóźniony o 25 minut lot do Auckland przebiegł już bez żadnych problemów, lecz bez dwójki pasażerów.

Zdjęcie ma charakter poglądowy

ZOBACZ TAKŻE:

Niezwykłe znalezisko na lotnisku na Filipinach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *