Na myśl o poniedziałku Polacy planują wakacje?

Planowanie wakacji – idealna recepta na początek tygodnia? Nic tak nie motywuje Polaków do planowania wakacji jak… myśl o pracy.  Niedzielne wieczory mają największą liczbą wyszukiwań, ale podróże chętnie planujemy też w poniedziałki i we wtorki. A to wszystko w godzinach 19-23. Najpopularniejsze kierunki to Rzym, Londyn i Mediolan. 

Czy to myśl o poniedziałku skłania Polaków do marzenia o dalekich wyjazdach? Co ciekawe, godzina 12 to poza wieczorami kolejna najchętniej wybierana pora na planowanie wyjazdu. Można przypuszczać, że około południa Polacy mają silną potrzebę oderwania się od codziennych obowiązków i wczesny lunch w pracy jest na to najlepszym sposobem. Im dalej od biura, tym zainteresowanie wiosenną wycieczką spada. W piątki i soboty wyszukiwania spadają o niemal 29% względem najgorętszego okresu w tygodniu, czyli niedziel.

Nadejście wiosny rozbudziło wśród Polaków potrzebę ucieczki od codziennej rutyny i obowiązków – liczba wyszukiwań lotów i hoteli wzrosła w pierwszych miesiącach roku o 36% w stosunku do poprzedniego kwartału. Jakie miejsca Polacy najchętniej wybierają na swój „dzień wagarowicza”? Jak pokazują dane KAYAK.pl, wśród najpopularniejszych kierunków znalazły się europejskie stolice: Rzym, Londyn i Paryż. Dużym zainteresowaniem cieszą się także Mediolan, Barcelona i Lizbona. Osoby, które planują nieco dłuższy urlop chętnie wybierają Bangkok, Nowy Jork i tajlandzki Phuket.

ZOBACZ TAKŻE:

Katowice dla odmiany

Źródło informacje prasowe KAYAK.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *