Zgubił but niczym Kopciuszek. Ale happy endu nie będzie

25-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska najpierw ukradł kilka butelek markowego alkoholu w jednym z bialskich marketów. A gdy uciekał ze sklepu zgubił but, telefon komórkowy i… krem oraz uszkodził szybę. Gdy odbierał z komendy należące do niego przedmioty przyznał, że odzyskane obuwie nie będzie mu już potrzebne. Po kradzieży wyrzucił bowiem drugi but do rzeki, aby nie wzbudzać podejrzeń przechodniów. 

Jak informują policjanci z Białej Podlaskiej, otrzymali zgłoszenie o kradzieży alkoholu oraz uszkodzeniu mienia do jakiego doszło w jednym z marketów na terenie miasta.

– Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznani sprawcy ukradli kilka butelek markowego alkoholu. Dodała, że jeden z mężczyzn uciekając uderzył ciałem w drzwi wejściowe. W wyniku tego zdarzenia zniszczona została szyba. Wartość uszkodzonego mienia, po wycenie, oszacowana została na kwotę niemal 900 złotych. Funkcjonariusze ustalili, że jeden ze sprawców wybiegł zabierając ze sobą skradziony alkohol, natomiast drugi został zatrzymany przez pracownicę sklepu. Mężczyzna „zdołał się wyswobodzić” tracąc przy tym jednak swój łup oraz gubiąc jeden but, telefon komórkowy i krem – relacjonują bialscy mundurowi. 

Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o udział w sprawie. Okazali się nimi 20-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej oraz jego 25-letni znajomy z gm. Biała Podlaska. To właśnie starszy z mężczyzn podejrzewany był o uszkodzenie mienia. Mężczyzna już usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Gdy odbierał z komendy należące do niego przedmioty przyznał, że odzyskane obuwie nie będzie mu już potrzebne. Po zdarzeniu drugiego buta wyrzucił do rzeki, by nie wzbudzać podejrzeń przechodniów. Mężczyzna nie był w stanie powiedzieć czemu uderzył w drzwi wybijając szybę. Stwierdził, że był zły, że pracownicy sklepu próbowali go zatrzymać.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni odpowiedzą również za kradzież wartego niemal 200 zł alkoholu.

Inne policyjne historie znajdziecie tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

Milimetry wielkiej mocy

Fot. główne ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *