15-latek regularnie okradał swoją rodzinę. Usłyszał prawie 300 zarzutów

Piętnastoletni uczeń gimnazjum przeprowadził w sumie 272 transakcje internetowe, posługując się fałszywymi danymi oraz skradzionymi numerami kart płatniczych. Pieniądze wydał m.in. na gry, programy komputerowe czy darowizny dla muzycznych twórców. Znalazł nietypowy sposób na oszustwo. Otóż nastolatek, podczas rodzinnych imprez, wykorzystywał nieuwagę bliskich i fotografował ich karty, a następnie wykorzystując zawarte na nich dane dokonywał transakcji. 

Przez kilka tygodni mundurowi  z Olsztyna pracowali nad sprawą oszusta internetowego. Ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do 15-letniego ucznia jednego z olsztyńskich gimnazjów.

Policjanci ustalili, że nastolatek wykorzystując dane z kart płatniczych dokonywał transakcji przelewowych w sieci. W trakcie policyjnych ustaleń okazało się, że 15-latek podczas rodzinnych imprez fotografował karty bankomatowe, następnie wykorzystując dane członków swojej rodziny dokonywał transakcji internetowych. W kilku przypadkach wpłacał pieniądze w postaci darowizn m.in. dla twórców muzyki. Nastolatek interesował się również płatnymi programami komputerowymi, jak również grami, na które łącznie przekazał kilkadziesiąt tysięcy złotych.  Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z pokrzywdzonych osób zauważyła na swoim koncie transakcje, z którymi nie miała nic wspólnego. Działając w ten sposób 15-latek wykorzystał dane z kart bankomatowych dziewięciu osób, przeprowadzając w sumie 272 transakcje – wyjaśniają policjanci z Olsztyna. 

15-latek usłyszał łącznie 272 zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa internetowego. Nie negował swojego przestępczego działania i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

ZOBACZ TAKŻE:

Zakazany owoc w torebce nieletniej ;-)

Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *