Stracił prawo jazdy aż w 16 kategoriach!

Pijany i nieodpowiedzialny 64-latek wsiadł za kierownicę forda mając blisko dwa alkoholu w organizmie. Stan upojenia w jakim się znajdował sprawił, że stracił kontrolę nad autem i zderzył się ze stojącym przy wiejskiej drodze budynkiem gospodarczym. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Ale mężczyzna na długo zapamięta to wydarzenie, bo policjanci zatrzymali mu prawo jazdy które miał we wszystkich możliwych kategoriach. 64-latek odpowie za przestępstwo i wykroczenie.

W poniedziałek (13 maja) po godzinie 15 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce. Policjanci ustalili, że pijany 64-latek stracił kontrolę nad fordem, który uderzył w budynek gospodarczy. Chwilę wcześniej inny kierujący musiał zjechać mu z drogi, aby uniknąć zderzenia. Po tym jak 64-latek uderzył w budynek gospodarczy świadek zdarzenia podbiegł do niego, aby sprawdzić czy nic mu się nie stało. Wówczas poczuł od niego zapach alkoholu. W konsekwencji zabrał mu kluczyki od auta.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, które miał we wszystkich 16 możliwych kategoriach. Mieszkaniec gminy Bartoszyce odpowie za wykroczenie naruszenia przepisów ruchu drogowego i przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania na okres co najmniej trzy lat i wysoka kara grzywny.

fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *