Podziel się rzeczami ze swoimi sąsiadami. To proste!

Potrzebujesz drukarkę do etykiet? Pożycz od sąsiada. Masz nieużywany pokrowiec na rower? Pożycz sąsiadowi w potrzebie! A robiąc to poznaj ludzi, którzy mieszkają blisko Ciebie i myślą tak, jak Ty!  A to wszystko dzięki serwisowi LenBo. Koszt wynajęcia ustala wypożyczający. Walutą, oprócz złotówek, może być tabliczka czekolady, drobna usługa, piękny uśmiech bądź wspólna kawa na mieście.

LenBo jest serwisem zrzeszającym ludzi, którzy rozumieją jak ważne jest dzielenie się. Jak podkreślają twórczynie strony, dzieląc się chronisz naszą planetę, oszczędzasz pieniądze, czas i poznajesz nowych, podobnych sobie ludzi. Czy Ty też zastanawiasz się po co każdemu z nas drabina czy mikser, których użyjesz raz w miesiącu? Czy musisz kupować sprzęt fotograficzny, którego potrzebujesz na parę godzin? Skąd wziąć krzesełko do karmienia dla dziecka siostry, która wpada na weekend? Potrzebujesz drukarkę do etykiet? Pożycz od sąsiada. Masz nieużywany pokrowiec na rower? Pożycz sąsiadowi w potrzebie! A robiąc to poznaj ludzi, którzy mieszkają blisko Ciebie i myślą tak, jak Ty!

Słyszeliśmy , że istnieją podobne strony za granicą, jednak pomysł wziął się bezpośrednio z życia. Potrzebowałyśmy drabinę w czasie remontu i zaczęłyśmy chodzić po sąsiadach, żeby takową pożyczyć. Udało się dopiero u któregoś z kolei. Powstał więc koncept, żeby namówić sąsiada, żeby się tą drabiną z resztą kamienicy podzielił w razie potrzeby, a my chętnie udostępnimy naszą świeżo zakupioną wiertarkę, która przez 95 procent czasu nie ma nic do roboty. Przy tym idea ZERO WASTE jest nam bardzo bliska i staramy się ją propagować – podkreślają w rozmowie z reporterką WieleLiter.pl siostry Joanna i Agnieszka Szymysł, twórczynie strony LenBo.pl (nazwa wzięła się od ang. słów lend i borrow)

Jak to działa? Zastanów się, jakie sprzęty zalegają u Ciebie na strychu lub na pawlaczu? Czy chciałbyś podzielić się nimi z użytkownikami LenBo? Jeśli szukasz inspiracji, przejrzyj kategorie na stronie lenbo.pl. Znajdziesz tam różne rzeczy – kosiarki po dobrą książkę lub markową torebkę, wszystko może uszczęśliwić drugiego Lenbowicza! ;-)

A co z bezpieczeństwem? Otóż każdy użytkownik LenBo jest weryfikowany przez administratora.

– Zalecamy połączenie swojego konta z serwisem Facebook aby zwiększyć wiarygodność pomiędzy Lenbowiczami. Wymiana odbywa się osobiście. Użytkownicy – Twoi sąsiedzi, wymieniają się adresami i numerami telefonów, sami między sobą ustają cenę oraz kaucję, jeśli to konieczne. Zalecamy też podpisanie uproszczonej umowy, której wzór znajdziesz TU. Zasada działania LenBo w dużej mierze opiera się na zaufaniu i współpracy. Czy to nie piękne? –  stwierdzają twórczynie strony.

Koszt wynajęcia ustala wypożyczający. Walutą, oprócz PLN, może być tabliczka czekolady, drobna usługa, piękny uśmiech bądź wspólna kawa na mieście. LenBo nie pobiera żadnych opłat. Opłatą wypożyczenie może być też dotacja na rzecz ciężko pracującej ekipy LenBo! Sąsiedzkie ogłoszenia wypożyczeń znajdziecie na stronie lenbo.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Jak poprzez dzielenie się można mnożyć

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *