Spakował szczenięta do torby, obciążył ją kamieniami i wrzucił do wody

Makabrycznego odkrycia dokonała spacerowiczka, która w bagiennych zaroślach na terenie gminy Łukta na Warmii zobaczyła torbę. Bezbronne szczenięta nie miały żadnych szans na przeżycie. 38-letniemu oprawcy bestialskie zachowanie nie wydawało się jednak czymś złym. – Tak się robi na wsiach  – stwierdził. Dodał, że gdy wrzucił do wody szczenięta, były żywe. Suczka należąca do mężczyzny trafiła pod opiekę schroniska. 

Jak informuje ostródzka policja, sprawa rozpoczęła się w miniony weekend (11.05.2019), kiedy to w bagiennych zaroślach spacerowiczka zauważyła torbę z martwymi szczeniakami. W torbie znajdowały się kamienie, co wskazywało na to, że ktoś celowo wrzucił zwierzęta do wody.

– Policjanci od razu zajęli się ustalaniem, kto mógł zachować się w tak okrutny sposób. Już we wtorek (14.05.2019) kryminalni zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 38- latka. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli suczkę, która niedawno się oszczeniła. Suczka była trzymana w bardzo złych warunkach. Była zaniedbana. Nie mogliśmy pozwolić, aby tam została, dlatego wnioskowaliśmy o odebranie psa właścicielowi. Dzięki szybkiej reakcji wójta i schroniska psina jest już bezpieczna  relacjonują ostródzcy funkcjonariusze.

Suczka jeszcze tego samego dnia trafiła do schroniska. Na posesji, gdzie była trzymana policjanci przeprowadzili oględziny, które stanowią dowód w sprawie. W środę (15.05.2019) zatrzymany 38-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami oraz znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Jego bestialskie zachowanie nie wydawało mu się czymś złym. – Tak się robi na wsiach – stwierdził. Dodał, że gdy wrzucił do wody szczenięta były żywe.

Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Policjanci, szukając narkotyków dokonali makabrycznego odkrycia

 

Fot., ma charakter poglądowy źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *