Pomożecie odlecieć Orkiestrze? (video)

Orkiestra Reprezentacyjna AGH wywalczyła w zeszłym roku kwalifikację do Mistrzostw Świata Orkiestr Dętych w Kanadzie. Bardzo chcą na nie polecieć, ale koszty wyjazdu są ogromne, dlatego zwracają się z gorącą prośbą o pomoc!

Nasza prośba skierowana jest szczególnie do sympatyków orkiestr dętych (wiemy, że są Was tysiące!), absolwentów AGH, miłośników organizacji studenckich, do wszystkich którzy chcą i mogą pomóc. Mistrzostwa Świata odbywają się w Calgary – udało nam się wpłacić zaliczkę na przelot, miejsca do spania mamy dzięki miejscowej Polonii, bardzo pomogła nam też Akademia Górniczo-Hutnicza. Budżet nadal jest jednak niewystarczający – potrzebujemy wsparcia, które pomoże nam załatać jego dziury. Jak wspominaliśmy wcześniej do Calgary lecimy i to z jednego z największych portów lotniczych w Europie, z lotniska we Frankfurcie. Według planu mamy się tam dostać autobusem – czyli pierwszy (a potem ostatni) etap naszej wyprawy na kraniec świata musimy pokonać autobusem i przede wszystkim na to brakuje nam środków. Ponieważ do Kanady ruszamy już niedługo (30 czerwca 2019), bardzo liczymy na Wasze aktywne wsparcie! – podkreślają członkowie Orkiestry.

Orkiestra jest organizacją studencką działającą w ramach Akademii Górniczo-Hutniczej od 18 lat. Liczy  około 50 członków (do Calgary pojedzie 40-osobowa delegacja), większość to osoby grające na instrumentach dętych drewnianych i blaszanych. Mają również sporą sekcję perkusji oraz wspaniałych gitarzystów. Co roku dają około 50 koncertów – od imprez organizowanych przez uczelnię, przez wydarzenia związane ze świętami górniczymi, imprezami miejskimi, koncertują także w klubach, czasem zdarza się, że można usłyszeć ich na dużych koncertach plenerowych (Finał Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej, Męskie Granie, Beer Fest, Tauron Life Festival). Co jakiś czas do współpracy zapraszają ich znani artyści – współpracowali m. in. ze Zbigniewem Wodeckim, Skaldami podczas benefisu Mariana Dziędziela, z Łukaszem L.U.C. Rostkowskim i Rebel Babel, z Sokół Orchestra, Jazz Band Ball Orchestra. Chętnie wspierają też akcje charytatywne –  Szlachetną Paczkę, AGH Święta Dzieciom, WOŚP oraz Pola Nadziei.

– Co roku wyjeżdżamy na festiwale międzynarodowe – ze względu na ich europejski zasięg jesteśmy wtedy w stanie pokryć koszty dokładając z własnej kieszeni, ponieważ tym razem zmieniamy kontynent i niestety do Kanady nie dojedziemy tylko autobusem, prosimy o wsparcie! Wsparcie każdego z Was jest dla nas na wagę złota, bo właśnie złoto planujemy przywieźć z Calgary (w konkurencji koncertowej)! – podkreślają z uśmiechem członkowie Orkiestry. 

Aby zrealizować ten plan potrzeba im co najmniej 5 tysięcy złotych. Szczegóły znajdziecie na stronie PolakPotrafi.pl

 

1 komentarzy dla tekstu: “Pomożecie odlecieć Orkiestrze? (video)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *