Zatrzymali sprawcę brutalnego napadu na starsze kobiety. Po dziewięciu latach!

Trzebińscy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców napadu rabunkowego na starsze kobiety, do którego doszło dziewięć lat temu. W grudniu 2011 roku dwóch zamaskowanych mężczyzn napadło na samotnie mieszkające w domu jednorodzinnym dwie kobiety w wieku 88 i 90 lat.

–  Sprawcy wdarli się do ich domu, działali w sposób bardzo brutalny, gdyż w celu zmuszenia kobiet do wydania kosztowności uderzali je metalowym prętem powodując u nich liczne obrażenia ciała. Sprawcy zabrali z mieszkania reprodukcję obrazu włoskiego malarza, pieniądze, biżuterię, elektryczny młynek oraz inne rzeczy o łącznej wartości około 20 tysięcy złotych. Bezpośrednio po napadzie dwie seniorki, pomimo doznanych obrażeń ciała, wzywały pomoc krzycząc przez okno. Pomoc uzyskały ze strony pracownika technicznego PKP, który powiadomił policję. Pomimo intensywnie prowadzonych czynności zmierzających do wykrycia sprawców napadu i odzyskania skradzionego przez nich łupu w czerwcu 2011 r. postępowanie zostało umorzone z uwagi na niewykrycie sprawców –  wyjaśniają małopolscy policjanci.

Jak dodają, umorzenie postępowania nie oznaczało jednak całkowitego zamknięcia sprawy. Trzebińscy policjanci prowadząc czynności operacyjne wytypowali kilku mężczyzn, a na podstawie zabezpieczonego materiału porównawczego od sprawców udało się wskazać 50-letniego dzisiaj mieszkańca okolic Krzeszowic. Mężczyzna został zatrzymany pod koniec kwietnia na terenie Oświęcimia. Usłyszał już zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenia ciała, za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Mundurowi informują, że trwają czynności w sprawie wykrycia drugiego sprawcy rozboju. 

ZOBACZ TAKŻE:

Napad niczym z horroru: “To miał być żart”

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *