Beergoskie święto miłośników piwa

Setki piw, food trucki, koncerty, pokazy kulinarne, strefy gier planszowych i video – to wszystko czekało na tych, którzy pojawili się na bydgoskim festiwalu Beergoszcz w Hali Łuczniczka. Dwadzieścia siedem browarów zaserwowało nie tylko piwa w różnych stylach, ale także cydr. Nie zabrakło też miodów. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z festiwalu.

Imprezą towarzyszącą Beergoszczy był IV Beergoski Konkurs Piw Domowych zorganizowany przez Kujawsko-Pomorski Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Do oceny były 94  piwa w trzech stylach: APA, Best Bitter, White IPA. Sędziował dziesięcioosobowy zespół jurorów, sędziów certyfikowanych PSPD oraz ekspertów z branży w składzie: Magdalena Bergmann, Michał Gasewicz, Bartosz Markowski, Łukasz Mrugacz, Łukasz Rek, Kamil Wróbel, Michał Zieliński (sędziowie certyfikowani PSPD), Mariusz Bystryk, Małgorzata Ejankowska i Damian Poczwardowski.  Zwycięzców zaprezentowano w sobotę wieczorem na głównej scenie Beergoszczy.

W kategorii American Pale Ale (37 piw) najlepszy okazał się Marcin Przybylski, drugie miejsce zajął Jakub Kawa, a trzecie – Grzegorz Zwodziński. W kat. Best Bitter (25 piw) pierwsze miejsce zajął Przemysław Paradowski, drugie – Piotr Litkowski, a trzecie – Marek Lutowski, a w White India Pale Ale (32 piwa) – kolejno Mariusz Mirowski, Sławomir Szulc i trzecie Michał Bałabuch i Hubert Rydzewski. Pełne wyniki znajdziecie na stronie pspd.org.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Na Legii trwa święto miłośników piwa (fotogaleria)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *